Przeprowadzka na studia: jak się do niej przygotować?

 

Niebawem studia? Spakuj się dobrze!

Wyjazd na studia do nowego miasta wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich jest organizacja przeprowadzki. Może również zdarzyć się, że zmieniasz uczelnię i potrzebujesz przenieść wszystkie swoje rzeczy do innego mieszkania, położonego bliżej nowego kampusu. Niezależnie od tego, czy masz do przewiezienia meble, rzeczy osobiste czy sprzęt elektroniczny, warto dobrze zaplanować każdy etap przeprowadzki, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Sprawdź nowe lokum przed przeprowadzką

Oglądanie zdjęć w internecie to jedno, a rzeczywistość może wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego przed podpisaniem umowy najmu, poświęć czas na dokładne obejrzenie mieszkania. Zarezerwuj co najmniej godzinę, aby odwiedzić lokal osobiście. Przyjrzyj się wszystkiemu – od metrażu, przez okolicę i dostępność komunikacji miejskiej, po wyposażenie i stan techniczny mieszkania.

Upewnij się, że spełnia ono Twoje oczekiwania, ponieważ będziesz tam mieszkać przez dłuższy czas. Ważne jest, aby miejsce było komfortowe i odpowiadało Twoim wymaganiom, nawet jeśli nie zawsze możesz pozwolić sobie na idealne warunki z powodów finansowych.

Zanim podpiszesz umowę, zwróć uwagę na wszelkie uszkodzenia w mieszkaniu, takie jak zadrapania na meblach czy pęknięcia na ścianach. Sporządź dokładny protokół stanu technicznego lokalu, aby uniknąć późniejszych sporów związanych z ewentualnymi kosztami napraw. Warto to wszystko zawrzeć w umowie najmu, aby zabezpieczyć się przed niesłusznymi roszczeniami wynajmującego.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Pakowanie na przeprowadzkę to proces, który wymaga odpowiedniego podejścia i organizacji. Nie wystarczy tylko wrzucić rzeczy do kartonów – należy je odpowiednio posegregować i zabezpieczyć, aby uniknąć zniszczeń.

Pamiętaj! Nawet jeśli zadzwoniłeś po ,,posiłki" i pomoże Ci profesjonalna firma przeprowadzkowa, to i tak nie unikniesz konieczności przemyślenia, które przedmioty wziąć ze sobą, a które zostawić w domu. Rozpoczęcie przygotowań do wyjazdu na studia do innego miasta powinno mieć miejsce kilka miesięcy wcześniej. Dzięki temu spokojnie dokonasz selekcji swoich rzeczy i weźmiesz to, czego naprawdę potrzebujesz. 

Zapytaj o szczegóły i wycenę przeprowadzki na studia

Skontaktuj się z nami

 

 

1. Przegląd rzeczy i selekcja

Zanim zaczniesz pakowanie, zrób porządek w swoich rzeczach. Przejrzyj garderobę, książki, elektronikę i inne przedmioty codziennego użytku. Zastanów się, które z nich są Ci naprawdę potrzebne, a które możesz oddać, sprzedać lub wyrzucić. Przeprowadzka to dobry moment na pozbycie się starych ubrań, książek, które tylko zbierają kurz, czy zepsutych sprzętów. Dzięki temu unikniesz zabierania ze sobą rzeczy, które zajmują miejsce, a których prawdopodobnie i tak nie będziesz używać w nowym mieszkaniu.

 

2. Organizacja materiałów do pakowania

Gdy masz już tylko te rzeczy, które planujesz zabrać, zaopatrz się w odpowiednią ilość kartonów, skrzynek, folii bąbelkowej, taśmy klejącej i gazet do wypełnienia. Ważne jest, aby kartony były solidne i nieuszkodzone. Możesz wykorzystać opakowania po sprzętach RTV lub AGD, a także większe pudełka po butach. Pamiętaj, że lepiej mieć więcej materiałów do pakowania niż mniej – w trakcie przeprowadzki mogą się one przydać bardziej, niż przypuszczasz.

 

3. Pakowanie pomieszczeniami

Najlepiej rozpocząć pakowanie od pomieszczeń, które są najmniej używane. Na przykład od łazienki, gdzie możesz zacząć od spakowania kosmetyków i środków czystości. Pamiętaj, aby sprzęty takie jak suszarka czy prostownica owinąć folią bąbelkową i zabezpieczyć w kartonach przeznaczonych na elektronikę. Rzeczy delikatne, jak szkło czy porcelana, powinny być starannie owinięte gazetami lub folią i ułożone w jednym poziomie w kartonach.

Jeżeli masz do przewiezienia meble, zastanów się, czy lepiej je zdemontować, czy przewieźć w całości. Jeśli masz niewiele mebli, przewiezienie ich w jednym kawałku może być wygodniejsze, jednak przy większej ilości mebli rozłożenie ich na części może ułatwić transport i zaoszczędzić miejsce. Wszystkie elementy należy dobrze zabezpieczyć, np. owinąć folią, a uchwyty i mniejsze części przechować oddzielnie.

Ubrania najlepiej zapakować do kartonów lub dużych worków, a książki i dokumenty ofoliować, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu. Szczególną ostrożność zachowaj przy pakowaniu sprzętów elektronicznych. Laptopy, tablety czy drukarki najlepiej zabezpieczyć w ich oryginalnych opakowaniach, jeśli je posiadasz, a jeśli nie, owinąć je dokładnie folią i umieścić na górze innych pakunków.

Jak znaleźć firmę przeprowadzkową?

Jeśli przeprowadzka wymaga przewiezienia większej ilości rzeczy lub większych mebli, warto rozważyć skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Możesz poszukać ofert na portalach takich jak np. Zawieziesz.pl, gdzie wystawisz ogłoszenie, a przewoźnicy skontaktują się z Tobą z ofertami dopasowanymi do Twoich potrzeb. Koszt usługi zależy od ilości i wagi ładunku oraz odległości, jaką trzeba pokonać.

Planowanie przeprowadzki z wyprzedzeniem i dobre zorganizowanie całego procesu pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu i sprawi, że nowy etap w życiu rozpoczniesz w komfortowych warunkach.

Jak znaleźć firmę przeprowadzkową?

Zainteresowany ofertą?

Podaj swój numer telefonu, oddzwonimy wkrótce!